Etický kodex

Etický kodex

Příspěvekod Radek Havelka » pon úno 09, 2009 12:25 pm

Prozatím toto fórum nemělo problémy se slušným chováním. Vzhledem k tomu, že každý den vzrůstá počet přihlášených, dovolili jsme si dát dohromady pár dobrých rad. Jsou tu pro Vás, ale i pro Moderátory a Administrátory. Nejsou to závazná pravidla, jen doporučení, která stejně většina z nás bere jako samozřejmá.

- Vyhněte se napadání, osobnímu osočování, nadávkám, včetně nábožensky či národnostně motivovaných urážek

- Nevytvářejte si registrace na jméno "Adolf Hitler" a podobně, takové registrace blokujeme.

- Jsme radši, pokud se zaregistrujete pod svým pravým jménem a nebudeme se zlobit, uvedete-li svůj věk.

- Každý má svůj názor a má na něj plné právo, respektujte tedy názory ostatních. Ne vždy s vámi bude každý souhlasit, ale to neznamená, že je blbec.

- Žádá–li zde někdo o pomoc a radu, vyjděte mu v mezích vašich možností vstříc. Nikdy nemůžete vědět, kdy Vy budete potřebovat poradit. Uvědomte si, že žádný učený z nebe nespadl.

- Každá sekce fora má dáno, co se do ní má vkládat, respektujte informace od Moderátorů a nelekejte se, pokud je Váš příspěvek upraven, přejmenován, či přesunut jinam.

- Při zakládání témat buďte co nejkonkrétnější. Názvy jako "Pomoc", "Lepty", "Moje stavba" nebo "Zajímavost" nikomu nic neřeknou.

- Pokud se rozhodnete někam přispět, přečtěte si celou předchozí diskusi v daném tématu, abyste se plně seznámili s "dějem". Není nic horšího, než když se po 15ti stránkové debatě objeví někdo nový, a začne znovu řešit to, co už se dávno vyřešilo.

- Pokud nemáte nic do diskuze, radši se jí nezúčastňujte. Ne každého vždycky potěší nic neříkající obdivné výkřiky a spamování témat řadami smajlíků. Je tu dost modelářů, kteří se chtějí především dozvědět, zda mají na modelu všechno správně, ve shodě s předlohou. Pokud mezi takové modeláře patříte právě Vy, neváhejte případné spamery včas vhodně umravnit.

- Pokud vidíte na modelu nějaký problém, nebojte se na něj včas a konkrétně upozornit. Čím dřív bude autor modelu o problému vědět, tím snáze ho opraví. Není nic horšího, než když se u skoro dokončené stavby autor dozví, že má někde něco špatně a opravit to už, vzhledem k postupu stavby, nejde.

- Pokud se Vám práce nějakého modeláře nelíbí, máte na to jistě právo. Svou kritiku ale vyjádřete v rámci slušnosti a předchozích pravidel. Snažte se o konstruktivní přístup a konkrétnost. Autor modelu Vám bude jistě vděčný. Toto forum je otevřené všem modelářům, aby prezentovali svoji práci a něco se i přiučili. Žádny učený z nebe nespadl, a i mistr má co zlepšovat. Snažte se ale o vhodnou formu.

- Nepoužívejte prosím zbytečné citace předchozích příspěvků. Každému je jasné na co reagujete, píšete–li bezprostředně, nebo krátce po příspěvku. Citace je vhodná při reakci na starší příspěvek, kde už by logické navázání myšlenky nebylo jasné, nebo na příspěvek, který je třeba už na předchozí stránce.

- Než budete zakládat nové téma, zejména v sekci "Jak na to", podívejte se, jestli už to téma nezaložil někdo před Vámi.

- Oslavování a propagace hnutí směřujících k porušování lidských práv a svobod tu není tolerováno.

- Jakékoliv debaty o politice tu nejsou mimo sekci „Volný pokec“ tolerovány.

- Nevkládejte do příspevku odkazy pro stahování obsahu, který podléhá autorskému právu. Případným vložením byste mohli způsobit Modelforu vážné problémy. Smiřte se s tím, že takové příspěvky budou smazány moderátory.

- Vložením svého příspěvku na modelforum.cz souhlasíte s jeho umístěním na tomto webu. Pouze Moderátoři a Administrátoři mají oprávnění k odstranění příspěvku a můžete se na ně kdykoliv obrátit - Vašemu požadavku ale nemusí být vyhověno !

- Vše, co zde děláme, má za cíl vytvořit a udržet přátelské prostředí pro modelářství všeho druhu. Mělo by nám všem přinášet radost, pomáhat nám a seznamovat nás s novými věcmi, technikami a v neposlední řadě i s novými lidmi, kteří jsou stejně postiženi jako Vy. Proto děláme vše pro to, aby toto forum bylo místem radosti a spolupráce a zasahujeme tam, kde je tato idea porušována, kde se nedodržují pravidla nebo kde je nám vědomě přidělávána další práce.


Za server modelforum.cz
Administrátoři a Moderátoři
Obrázek
Uživatelský avatar
Radek Havelka
 
Příspěvky: 38
Registrován: pon led 02, 2006 12:53 pm

Zpět na Academy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron